Glutatyon Tedavisi Nedir?

Glutatyon Tedavisi , üç aminoasitten oluşan glutamat, sistein, glisin bir tripeptitdir. Vücutta doğal olarak bulunur. Glutatyonun vücuttaki seviyesi önemlidir ve yaşam süresi ile bağlantılıdır. İlerleyen yaşla birlikte ve çeşitli faktörler vücut glutatyon seviyesini azaltmaktadır.

Glutatyon Seviyesi Neden Önemlidir ?

Glutatyon, organ ile dokuları serbest radikallerin yol açtığı zararlı etkilerden koruyan ve birçok kronik hastalığın engellenmesinde mühim role sahip, vücudun en güçlü antioksidan aminositidir. Sağlıklı kalmak, performansınızı artırmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanmanın etkilerinden korunmak, bağışıklık işlevi ve enflamasyonun kontrolü için glutatyon düzeyleri yüksek tutulmalıdır. Ağızdan alınan takviyeler sınırlı olmaktadır, yeterli takviye damar yolundan uygulamalarla sağlanmaktadır.

Glutatyon Faydası Nedir ?

Glutatyon; güçlü bir antioksidandır ve serbest oksijen radikallerini etkisiz hale getirir. Böylelikle vücudunuzu zararlı etkilerden korur ve hücrelerin zarar görmesini engeller, bağışıklık sistemini destekler, enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci artırır,

Antienflamatuardır; İnflamasyon vücudunuzun hasara karşı oluşturduğu yanıttır. Kısa vadede bu tepki koruyucuyken sürekli hale gelirse bedeninize hasar vermeye başlar.

Fibromiyalji ve kronik yorgunlukta etikli olduğunu gösteren çalışmalar mevcuttur, Tip 2 diyabet ve insülin direncinin zararlı etkilerini azaltabilir, karaciğer yağlanmasını geriletebilir, onarıcı etkisi sayesinde daha genç ve canlı görünen bir cilt sağlar. Cilt beyazlamasına yardımcı olur, alzheimer ve parkinson hastalıklarında mevcut tedaviye destek sağlar. Vücutta biriken ağır metallerin temizlenmesini sağlar.

Glutatyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Glutatyon tedavisinin en etkili ve doğru uygulama yöntemi, intravenöz (damardan) serum ile gerçekleştirilen yöntemdir. İlacın vücuda sağlayacağı yarar intravenöz uygulama ile maksimuma çıkar.

Bodrum Tıp Glutatyon Tedavisi

İster evinizde ister kliniğimizde doktor gözetiminde damar yolu ile hafta da 1 veya 2 kez toplam 5 doz uygulamaktayız, isteğe bağlı olarak ayda 1 kür şeklinde devam edilebilmektedir. Uygulama ortalama 15 dakika kadar sürmektedir, yatış gerektirmemekte ve hasta uygulama sonrası günlük yaşamına dönebilmektedir.

Glutatyon Tedavisinin Yan Etkisi Var mıdır?

Bodrum’da Glutatyon tedavisinin bilinen bir yan etkisi yoktur. Vücudumuzda bulunan bir bileşiğin yoğunlaştırılmış hali olduğundan glutatyon tedavisinde herhangi bir yan etki gözlenmez.

Glutatyon Tedavisini Kimler Kullanamaz?

Glutatyon tedavisini kanser hastalığı tedavisi gören hastalara uygulanmaz. Bu hastalar aktif kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördükleri dönemde glutatyon tedavisi alamazlar. Öte yandan hastanın tedavisi tamamlandıktan sonra bedenin hızlı bir şekilde toparlanması amacıyla glutatyon önemle yararlar sağlamaktadır. Hamile ve emziren anneler ile 18 yaş altına da yine glutatyon tedavisi uygulanmaz.